Atlético Madrid prohrálo zápas a nepostoupilo do semifinále

Druhý zápas čtvrtfinále Ligy mistrů 23-24 začal opět na domácí palubovce Dortmundu. Atlético Madrid znovu vyzývá Dortmund. Dortmund po urputném boji postoupil strhujícím způsobem domácím vítězstvím 5:4 nad Atleticem Madrid a po 11 letech se vrátil do semifinále Ligy mistrů! Ale tato porážka kvalifikovala Atlético na mistrovství světa klubů 2025.

Když se podíváme zpět na výkon Atlética Madrid v této Lize mistrů, od skupinové fáze až po vyřazovací kola, spoléhali na svou vytrvalost a mimořádnou sílu, aby znovu a znovu prolomili obléhání. Zejména v osmifinále úspěšně zvrátili Inter Milán v napínavém penaltovém rozstřelu a umožnili fanouškům v dres Atlético Madrid, aby byli svědky houževnatosti a tvrdé práce tohoto týmu. Krása fotbalu však spočívá v jeho nevyzpytatelnosti. Přestože se Atlético Madrid v prvním zápase ujalo vedení 2:1, ve druhém zápase venku se setkalo s nebývalou výzvou. Doma se Dortmund, povzbuzovaný fanoušky v Fotbalové dresy, pustil do mnoha útoků a dobře bránil, čímž obrana Atletica Madrid měla potíže. Za pouhých pět minut prvního poločasu vstřelil Dortmund dva góly a rychle se ujal vedení, čímž vytvořil obrovský tlak na Atletico Madrid. Ve druhém poločase se Atlético Madrid chytlo a vstřelilo dva góly v řadě, jednou vidělo naději na zvrat. Dortmund však nedal Atleticu Madrid příliš prostoru. Tato porážka rázně ukončila cestu Atlética Madrid Ligou mistrů také nálada hráčů a Griezmann také ronil slzy na kurtu.