Hráč týdne v Lize mistrů-Vinicius

Začíná první zápas semifinále Ligy mistrů UEFA, kdy Bayern Mnichov hostí Real Madrid. Obě strany nakonec remizovaly 2:2, což zanechalo napětí pro druhé kolo bitvy. Vinicius v dres Real Madridskóroval dvakrát v tomto utkání. Porazil dalšího kandidáta Hummelse a byl zvolen nejlepším hráčem tohoto týdne Ligy mistrů.

Ve 28. minutě prvního poločasu poslal přesnou asistenci veterán Realu Madrid Toni Kroos, který umožnil Viniciusovi snadno dotlačit míč do pokutového území a skórovat, čímž pomohl týmu k vedení 1:0. V 53. minutě se Sane jedinou střelou probil obranou Realu Madrid a razantní střelou se trefil do mrtvého bodu a vyrovnal tak na 1:1 pro Bayern. Pak v 57. minutě vyhrál Bayern pokutový kop v Fotbalové dresyKane, penaltu se ujal vedení 2:1. V 83. minutě srazil Kim Min-jae v pokutovém území Rodriga, čímž Real Madrid dostal pokutový kop, čímž zablokoval skóre na 2:2. Utkání nakonec skončilo 2:2. Není pochyb o tom, že tato hra může být považována za nejvyšší úroveň v Evropě a obě strany ukázaly mimořádnou sílu. Nicméně, Kim Min-jae se stal ohniskem kontroverze po hře. Možná byl zaskočen tím, že čelil tak vysoké evropské soutěži Kim Min-jae se choval jako obránce v čínské Super League a přímo přispěl dvěma góly Realu Madrid, čímž Bayern promarnil příležitost.